ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12199087
*
nr 1219 9087
Spegel
Teak, Aksel Kjersgaard, Odder Danmark, 106x43
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 19:50:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/11 22:57:23
1
600 kr
24/11 21:52:07
2
450 kr
24/11 21:52:07
1
500 kr (Budbetjänt)
26/11 19:14:28
3
700 kr
26/11 19:17:35
1
900 kr
26/11 19:41:50
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aksel kjersgaard odder danmark spegel speglar teak teakmöbler trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1219 9087
Spegel
Teak, Aksel Kjersgaard, Odder Danmark, 106x43
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/11 22:57:23 | 1 | 600 kr |
24/11 21:52:07 | 2 | 450 kr |
24/11 21:52:07 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
26/11 19:14:28 | 3 | 700 kr |
26/11 19:17:35 | 1 | 900 kr |
26/11 19:41:50 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aksel kjersgaard odder danmark spegel speglar teak teakmöbler trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23